Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

ARiMR: 1,4 mld zł zaliczek trafiło już do rolników

20.10.2017

Drukuj

ARiMR: 1,4 mld zł zaliczek trafiło już do rolników

Artykuł dostępny

W ciągu pierwszych czterech dni kampanii wypłacania zaliczek ARiMR przekazała rolnikom 1,4 mld zł z ok. 10 mld zł przeznaczonych na ten cel, które mają zostać wypłacone do końca listopada br. Po przekazaniu tych pieniędzy, czyli ok. 70% należnych z tytułu dopłat kwot, od 1 grudnia ma się rozpocząć wypłacanie pozostałych 30% dopłat. Łączna pula pieniędzy na dopłaty za 2017 rok to 14,8 mld zł.

r e k l a m aWedług danych ARiMR w tym roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w całym kraju złożyło 1 mln 342 tys. rolników. Zaliczki otrzymają w pierwszej kolejności wnioskodawcy, których dokumenty zostały już poddane kontroli administracyjnej i zostały zatwierdzone do wypłaty.

– Ok. 85% rolników jest już w naszym powiecie po takiej kontroli. Pozostałe 15% wniosków zostanie skontrolowanych do końca października, tak by wypłacić w listopadzie zaliczki - powiedział nam pracownik jednego z wielkopolskich biur powiatowych.

Biura powiatowe ARiMR listy skontrolowanych wniosków wysyłają do Centrali w Warszawie, skąd wysyłane są przelewy. W pierwszej kolejności mają je otrzymywać rolnicy dotknięci w tym roku klęskami żywiołowymi oraz z obszarów dotkniętych afrykańskim pomorem świń (ASF).   bcz

Źródło: ARiMR
Fot. Sierszeńska

CZYTAJ TAKŻE:

DOPŁATY 2017: Ruszyła wypłata zaliczek

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Stabilnie, ale tanio

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii