Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

ARiMR: trzy ważne nabory tylko do końca maja!

Obrazek
Pod koniec maja br. ARiMR zakończy przyjmowanie wniosków na tworzenie grup producentów, premię dla młodego rolnika oraz restrukturyzację małych gospodarstw. Pośpiesz się, bo nie zostało wiele czasu! 
Dorota Kolasińska7 maja 2021, 17:28
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wraz z końcem maja zakończy się przyjmowanie wniosków na premię dla młodego rolnika, restrukturyzację małych gospodarstw oraz tworzenie grup producentów rolnych. 

Dwa pierwsze w.w. nabory kończą się 29 maja br., a nabór na tworzenie nowych grup producentów 31 maja br., a więc czasu nie zostało zbyt wiele na złożenie wymaganych dokumentów. Warto się pospieszyć! 

Premia dla młodych rolników obecnie wynosi 150 tys. zł, a dotychczas w ramach obecnego PROW skorzystało z niego 25 tys. rolników, na łączną kwotę około 3 mld zł. Z kolei w ramach restrukturyzacji małych gospodarstw można uzyskać 60 tys. zł, z tego działania skorzystało 45 tys. rolników na kwotę 2,7 mld zł. 
Pomoc oferowana w ramach PROW na tworzenie grup producentów rolnych w liście naborów pojawia się już po raz 9. 
– W ramach PROW 2014-2020 sfinalizowano do tej pory osiem naborów wniosków o wsparcie finansowe na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Łącznie wpłynęło 487 wniosków. Dla 464 z nich ARiMR wydała decyzję o przyznaniu pomocy na kwotę blisko 632 mln zł – wymienia ARiMR. 

Szczegółowe informacje na temat przyjmowania wniosków i koniecznych warunków do spełnienia przez rolników lub grupę producentów znajdziecie na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

oprac. dkol na podst. ARiMR
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)