ARiMR uruchomiła specjalne punkty informacyjne

ARiMR uruchomiła specjalne punkty informacyjne

Od 1 września br. w każdym Biurze Powiatowym i Oddziale Regionalnym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Polsce zostały uruchomione specjalne "Punkty informacyjne ARiMR".

r e k l a m a

Oferta dla Ciebie
Roczna prenumerata top agrar Polska

Cena

159,00 zł

Jak tłumaczy ARiMR, urzędnicy chcą w ten sposób ułatwić rolnikom, przedsiębiorcom oraz przetwórcom i innym osobom zainteresowanym pomocą, dostęp do informacji o ofercie wsparcia realizowanego przez Agencję, a także promować poszczególne formy tej pomocy. Ma być to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tym wszystkim beneficjentom, którzy potrzebują rzetelnej i jasnej informacji o kolejnych działaniach  uruchamianych w ramach PROW 2014-2020 oraz innych zadaniach związanych z obecną perspektywą finansową.

Podstawowym zadaniem nowych punktów informacyjnych będzie udzielanie pełnej i rzetelnej informacji o obecnie wdrażanych instrumentach wsparcia, oferowanych przez Agencję, m.in. takich jak:

  • płatności bezpośrednie,
  • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
  • Program Operacyjny "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020,
  • pomoc krajowa i inne.

ARiMR deklaruje, że każda osoba, która odwiedzi dowolny punkt informacyjny zostanie poinformowana o możliwościach uzyskania różnych form wsparcia finansowego, wymaganiach formalnych, terminach naborów wniosków oraz wysokości dofinansowania w ramach konkretnych działań.

W każdym Oddziale Regionalnym i Biurze Powiatowym ARiMR punkty informacyjne są jednolicie oznakowane i łatwo dostępne dla beneficjentów. Będą one otwarte w godzinach urzędowania Agencji. Do kontaktu bezpośredniego z osobami odwiedzającymi te Punkty została wyznaczona i przeszkolona kadra pracowników, posiadająca odpowiednią wiedzę i doświadczenie na temat wdrażanych programów.

oprac. bcz na podstawie ARiMR

Fot. Sierszeńska

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii