Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

PROW 2014-2020: ARiMR zwleka z rozpatrzeniem wniosków

Obrazek

Na konferencji prasowej zapytaliśmy Ryszarda Zarudzkiego czy Resort Rolnictwa zdaje sobie sprawę z tego jak długo ARiMR zwleka z rozpatrzeniem wniosków i czy zamierza podjąć w związku z tym jakieś działania.

Dorota Kolasińska16 stycznia 2018, 10:19

Według przepisów ARiMR ma 30 dni na rozpatrzenie postępowań ofertowych. Niestety od wielu rolników dowiadujemy się, że ten okres trwa znacznie dłużej. W Wielkopolsce około 2 miesięcy, a na Mazowszu nawet 3 miesiące. Nie działa to w dwie strony, ponieważ Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odrzuca wniosek jeśli beneficjent spóźni się zaledwie 1 dzień. Wydaje się to co najmniej niesprawiedliwe.

Jak się okazało Resort Rolnictwa zna sprawę i rozumie niezadowolenie rolników, wychodząc naprzeciw problemom złożył projekt ustawy, który ma ułatwić procedurę składania wniosków. 

– Na kwotę 20 tysięcy zł trzeba było przeprowadzić trzy postępowania ofertowe. Obecnie chcemy zwiększyć pulę pieniędzy do 30 tysięcy euro, aby w zestawieniu rzeczowo-finansowym nie było wymagane postępowanie ofertowe – mówił Ryszard Zarudzki. 

Minister podkreślił, że postępowanie ofertowe będzie trzeba przeprowadzić jeżeli kwota przekracza 30 tysięcy euro. Ta procedura miałaby przyspieszyć rozpatrywanie wniosków. Dodatkowo podsekretarz stanu mówił o tym, że Resort będzie wymagał od Agencji wprowadzenia uproszczeń oraz trzymania się terminów. 

Przepisy prawa wynikające z tej ustawy mają wejść w życie w lutym 2018 r. 
dkol 

Czytaj także:
Natura 2000: czy starczy pieniędzy?
Modernizacja w lutym, młody rolnik w majuPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)