Dopłaty 2017: 704 tys. rolników z zaliczkami

Dopłaty 2017: 704 tys. rolników z zaliczkami

Rośnie kwota wypłaconych zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich. Na konta rolników trafiło już 3,15 mld zł.

r e k l a m a

ARiMR informuje, że do 27 października pieniądze otrzymało 704 tys. z 1 342 tys. rolników ubiegających się o dotacje. To ponad 52% wszystkich oczekujących. W sumie na ich konta wpłynęło 3,15 mld zł. Do końca listopada Agencja przeleje łącznie ok. 10 mld zł. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł. 

Według danych ARiMR w tym roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w całym kraju złożyło 1 mln 342 tys. rolników. Zaliczki otrzymają w pierwszej kolejności wnioskodawcy, których dokumenty zostały już poddane kontroli administracyjnej i zostały zatwierdzone do wypłaty.

Biura powiatowe ARiMR listy skontrolowanych wniosków wysyłają do Centrali w Warszawie, skąd wysyłane są przelewy. W pierwszej kolejności mają je otrzymywać rolnicy dotknięci w tym roku klęskami żywiołowymi oraz z obszarów dotkniętych afrykańskim pomorem świń (ASF). 
mk

Źródło: ARiMR
Fot. Sierszeńska

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zapraszamy na warsztaty VAT
Reforma Wspólnej Polityki Rolnej coraz bliżej

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii