Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty do nawozów: ARiMR wypłaciła 56% pieniędzy. Ilu rolników jeszcze czeka?

Obrazek

1, 97 mld zł - tyle pieniędzy do 24 sierpnia 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała na konta rolników ubiegających się o dopłaty do zakupu nawozów. Łączna kwota przeznaczona na wypłatę dofinansowania wynosi 3,5 mld zł.

Justyna Czupryniak25 sierpnia 2022, 10:46

Od 11 lipca 2022 r. trwa wypłata dopłat do zakupu nawozów. Możliwość składania wniosków zakończyła się 31 maja 2022 r., wtedy ARiMR odnotowała 427 tys. złożonych wniosków. Choć początkowo wypłata pieniędzy odbywała się niesystematycznie, co tłumaczono wciąż trwającym rozpatrywaniem złożonych dokumentów, to z czasem na konta kolejnych gospodarzy wpływały pieniądze. Dziś już 320 tys. rolników otrzymało wypłatę dopłat do nawozów, co oznacza, że na wpływ funduszy oczekuje 107 tys. wnioskodawców. Do wypłaty pozostało ok. 1,53 mld zł.

Dopłaty do zakupu nawozów - dla kogo? 

Rekompensata wyższych kosztów zakupu jest wypłacana rolnikom, którzy zakupili nawóz w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. Dofinansowaniem oferowanym przez ARiMR jest objęty zakup nawozów mineralnych. Dopłatom nie podlega wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez. O dofinansowanie mogli starać się jedynie rolnicy, którzy złożyli wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2022 r.

Więcej na temat zasad wypłat dopłat do nawozów.

oprac. jcz 

Fot. Sierszeńska

1 z 1
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy