Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Będą zaliczki czy nie?

16.05.2017

Drukuj

Będą zaliczki czy nie?

Artykuł dostępny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w Warszawie jej szef - Dariusz Golec wspólnie z wiceministrem rolnictwa Ryszardem Zarudzkim zapewniali, że problemy z systemem informatycznym są pod kontrolą i nie jest zagrożona wypłata reszty pieniędzy za 2016 rok a przygotowania do wypłaty dopłat za bieżący rok są w toku.

r e k l a m a– Chciałem podziękować pracownikom ARiMR i doradcom ODR za ciężką pracę, którą w ostatnich dniach wykonali, żeby wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich zostały przez rolników złożone – mówił dr Ryszard Zarudzki. Dodał, że do 16 maja w systemie informatycznym ARiMR zarejestrowano 1 155 358 wniosków, czyli 85,5% tego co w poprzednim naborze. Wiceminister dodał, że dobrze ocenia jakość pracy ARiMR oraz, że nie rozumie szumu medialnego wokół system informatycznego oraz lamentów opozycji.

Dodatkowe 2 tygodnie, które minister Jurgiel dał rolnikom na złożenie wniosków powinny wystarczyć, by wszyscy gospodarze zdążyli zakończyć zasiewy, pomierzyć pola i przygotować dokumenty. Ale ci, którzy juz to zrobili dopytują już, czy także w tym roku ARiMR będzie wypłacać 70% zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich.
 
Wiceminister Zarudzki zapowiedział podczas konferencji, że możliwość wypłaty zaliczek istnieje, ale nie jest to jeszcze pewne. I jeżeli nastąpi, to w wysokości nie 70 a 50%. – Decyzję w tej sprawie podejmiemy we wrześniu, bliżej terminu ich wypłaty – poinformował podsekretarz stanu w MRiRW.

A zatem resort rolnictwa do jesieni będzie trzymać rolników w niepewności. A tymczasem czekamy na to, czy MRiRW oraz ARiMR zrealizują dzisiejsze zapewnienia o terminowej (do końca czerwca br.) wypłacie płatności za 2016 rok.    bcz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Początek negocjacji w Luksemburgu, czyli bój o Wspólną Politykę Rolną

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii