Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Dopłaty 2017: Wiemy, ile wniosków jest w ARiMR!

11.05.2017

Drukuj

Dopłaty 2017: Wiemy, ile wniosków jest w ARiMR!

Artykuł dostępny

Jak podaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 10 maja zarejestrowano 885 tys. złożonych przez rolników wniosków. Nie wiadomo, ile dokumentów zostało wysłanych pocztą do ARiMR. Ale nie licząc tych, które są w drodze, oznacza to, że jeszcze ok. 470 tys. rolników musi w ciągu najbliższych 4 dni roboczych (czwartek, piątek, sobota i poniedziałek) złożyć w biurach powiatowych Agencji dokumenty, by nie narazić się na potrącenie 1% należnych dopłat za każdy dzień spóźnienia.

r e k l a m aW biurach ARiMR jest tłoczno i nerwowo, ale oczy rolników skierowane są na Warszawę i ministra Jurgiela, który dziś ma podjąć decyzję, czy wydłuży czy też nie do 15 czerwca termin przyjmowania wniosków o dopłaty. Przypomnijmy, że taką możliwość dał Polsce i pozostałym krajom członkowskim unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan.

Na decyzję ministra Jurgiela czeka także ARiMR. W komunikacie skierowanym do nas Biuro prasowe Agencji informuje:

„Zgodnie z art. 21 ust. 3 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, w przypadku gdy Komisja Europejska upoważni Rzeczpospolitą Polską do przedłużenia terminu, minister właściwy do spraw rozwoju wsi może określić, w drodze rozporządzenia, dłuższy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich lub płatności niezwiązanej do tytoniu w danym roku, mając na względzie okoliczności, którymi kierowała się Komisja Europejska, upoważniając do przedłużenia tego terminu, oraz umożliwienie otrzymania przez rolników należnych im płatności bezpośrednich i płatności niezwiązanej do tytoniu.
 
Mając powyższe na uwadze należy wyraźnie podkreślić, że decyzja o przedłużeniu terminu do składania wniosków o przyznanie płatności nie należy do kompetencji ARiMR”.

oprac. bcz

CZYTAJ TAKŻE:
 

Dopłaty 2017: jutro decyzja ministra Jurgiela
 

Dopłaty bezpośrednie 2017: komisarzu Hogan, pomożecie?
 

Dopłaty na 2016 rok zagrożone?
 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wszystkie wojny Ameryki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii