Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty 2020: Biura ARiMR zamknięte – jak złożyć oświadczenie?

Obrazek

Do 15 kwietnia trwa nabór oświadczeń potwierdzających brak zmian we wniosku o dopłaty. Do tej pory należało to  zrobić osobiście lub za pośrednictwem poczty. Jednak w związku z epidemią koronawirusa biura ARiMR zostały zamknięte dla interesantów. Nie działają także niektóre punkty pocztowe. Jak zatem dostarczyć dokumenty?

16 marca 2020, 18:19
Od 2 marca ARiMR przyjmuje oświadczenia potwierdzające brak zmian we wniosku o dopłaty w odniesieniu do zeszłego roku. Rolnicy mają czas na złożenie dokumentów jeszcze przez miesiąc – do 15 kwietnia. Zgodnie z przepisami muszą to zrobić osobiście lub drogą pocztową. Ale w związku z szerzącą się epidemią koronowirusa większość urzędów w Polsce nie obsługuje interesantów. Również biura ARiMR będą zamknięte dla rolników przynajmniej do 25 marca. We wczorajszym wystąpieniu na minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski ostrzegł, że ten termin może zostać wydłużony o kolejny tydzień.

Jak więc dostarczyć dokumenty do ARiMR?


Najlepiej pocztą. Jeśli jednak nie da się tego zrobić, bo np. nie można wejść do placówki, pozostaje jeszcze jedna opcja. Dla takich rolników przed biurami ARiMR postawiono specjalne skrzynki wrzutowe lub urny, w których możliwe jest pozostawienie dokumentów bez konieczności kontaktu z pracownikiem. Agencja zapewnia, że takie ułatwienia są już we wszystkich jednostkach organizacyjnych.

Oświadczenie elektronicznie?


Wczoraj minister rolnictwa zapowiedział, że oświadczenia o braku zmian będzie można złożyć także drogą elektroniczną.

- ARiMR w komunikacie poinformuje, w jaki sposób te oświadczenia będzie można składać drogą elektroniczną – powiedział wczoraj minister rolnictwa.
Skontaktowaliśmy się już z centralą ARiMR w tej sprawie. Jak tylko otrzymamy informację, jak i w jaki terminie będzie można przesyłać oświadczenia, natychmiast Was o tym poinformujemy.

ARiMR nie przyjmuje interesantów, ale odbiera telefon


W razie pytań można też zadzwonić lub skontaktować się mailowo z oddziałem ARiMR. Mimo że interesanci nie są przyjmowani, biura pracują normalnie.

Uruchomione zostały także specjalne kanały komunikacji.

– Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie funkcjonowania Agencji w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, prosimy kierować je na następujący adres maila lub pod numer telefonu: ALERT@ARIMR.GOV.PL, tel. 22 595 06 99. Z ARiMR można kontaktować się również poprzez infolinię : 800 38 00 84 lub 22 595 06 11, poprzez formularz kontaktowy: www.arimr.gov.pl/zadaj-pytanie/ , za pośrednictwem epuap.gov.pl/wps/portal lub eUsługi ARiMR: eWniosekPlus oraz PortalIRZplus – informuje ARiMR.


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)