Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty 2023: Jaka najmniejsza powierzchnia gospodarstwa kwalifikuje się do ekoschematów?

Obrazek

Ekoschematy to nowość w dopłatach bezpośrednich. Każdy rolnik, który chce otrzymać więcej niż tylko dopłatę podstawową (118 euro/ha - przyp. red) powinien z nich skorzystać. Od wielu tygodni tłumaczymy na naszych łamach jak to zrobić w różnych wariantach. Dziś wyjaśniamy jaka jest minimalna powierzchnia gospodarstwa, od której można się starać o ekoschematy.

Paulina Janusz-TwardowskaBartłomiej Czekała6 maja 2023, 06:00

Podczas naszego webinarium "Ekoschematy w praktyce" jeden z uczestników zadał ekspertowi - Markowi Krysztoforskiemu z Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu pytanie o to jaka najmniejsza powierzchnia gospodarstwa kwalifikuje się do ekoschematów?

Do wejścia w ekoschematy wystarczy 1 ha, czasem nawet mniej

Według naszego eksperta minimalna wielkość gospodarstwa kwalifikująca się do wejścia w ekoschematy zależy od kilku czynników.

- Ta minimalna powierzchnia to jest 1 ha, chociaż w przypadku, gdy właściciel ma produkcję zwierzęcą, z której pozyskuje co najmniej 200 euro, to może nawet zgłosić 0,5 ha do ekoschematu, ponieważ jest rolnikiem - wyjaśniał Marek Krysztoforski z CDR w Radomiu.

Kolejne webinarium dotyczące ekoschematów odbędzie się już 9 maja br. o godz. 15:00. Naszym ekspertem ponownie będzie Marek Krysztoforski. Tym razem porozmawiamy o tym w jaki sposób ekoschematy łączyć z dopłatami do ekologii.

Informacje i zapisy na ekoschematy.topagrar.plOBEJRZYJ RELACJĘ Z POPRZEDNIEGO WEBINARIUM PT: "EKOSCHEMATY W PRAKTYCE"

Jak rolnik może skorzystać z nowych możliwości w ramach dopłat bezpośrednich za 2023 rok? Cz. 1. Webinarium "Ekoschematy w praktyce"

Jak rolnik może skorzystać z nowych możliwości w ramach dopłat bezpośrednich za 2023 rok? Cz. 2 . Webinarium "Ekoschematy w praktyce".

CZYTAJ TAKŻE Z WEBINARIUM:

Czy jesienny bezorkowy siew zbóż można zgłosić we wniosku o dopłaty w ramach ekoschematu uprawa bezorkowa?

Integrowana Produkcja Roślin – ekoschemat, który się najbardziej opłaca. Ilu rolników z niego skorzysta?

Ekoschematy: Czy w 2023 roku rolnik musi ugorować grunty rolne?

Czy w ekoschematach kukurydza i zboża są liczone jako jedna uprawa?

Jak w nowym wniosku o dopłaty zadeklarować elementy nieprodukcyjne pod normę DKR 8?

Dopłaty 2023: W jaki sposób zrobić wsiewki aby skorzystać z ekoschematów?Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)