Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty bezpośrednie: doradzimy i wypełnimy wnioski za darmo

Obrazek

 

Do ARiMR wpłynęło ponad 552 tys. wniosków, czyli o dopłaty wystąpiło już blisko 50% uprawnionych gospodarstw. W tym roku mało kto podejmuje się samodzielnie wypełnienia dokumentów. Top agrar Polska pomaga i tym razem.

Paulina Janusz-Twardowska15 maja 2023, 11:52

Na początku maja MRiRW wydłużyło termin naboru tegorocznych wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz płatności obszarowe do 30 czerwca 2023 r. Nie było to zaskoczenie, ponieważ wnioski do ARiMR jeszcze w kwietniu napływały powoli. Do 9 maja Agencja przyjęła 552 tys. wniosków – oczekuje się, że do końca czerwca wpłynie jeszcze raz tyle e-dokumentów. W związku z wydłużeniem podstawowego terminu naboru korekty do wniosków będzie można składać do 17 lipca 2023 r. Jeśli nie uda się dotrzymać terminu czerwcowego pozostaje jeszcze 25 dni kalendarzowych po 30 czerwca. W przypadku opóźnienia będzie jednak stosowane zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności za każdy dzień roboczy.

Ze względu na zmianę systemu dopłat wielu rolników szuka pomocy przy wypełnieniu wniosków do Agencji oraz porad, z jakich ekoschematów skorzystać, by wyciągnąć największą pulę dopłat do swojego gospodarstwa. ODR-y zobowiązane do świadczenia darmowych usług przeżywają oblężenie, nie lepiej jest w niezależnych jednostkach doradczych. Z pomocą przychodzi akcja top agrar Polska „Łączymy ekoschematy”, w której specjaliści z zakresu dopłat bezpośrednich i ekoschematów doradzą najlepsze rozwiązania dla gospodarstwa i wypełnią wniosek za darmo.

Aby skorzystać z tej opcji wystarczy wejść na stronę: Konkurs Łączymy ekoschematy (topagrar.pl) i wypełnić formularz kontaktowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 maja! W akcji mogą również wziąć osoby, które złożyły wnioski do ARiMR – eksperci sprawdzą i skorygują ewentualne błędy.


 Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)