Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty bezpośrednie i dopłaty do nawozów 2022: mija termin składania wniosków

Obrazek

 

Dzisiaj mija termin ubiegania się o przyznanie płatności bezpośrednich, obszarowych i o dopłaty do nawozów. Ilu rolników złożyło wnioski?

Dorota Kolasińska31 maja 2022, 17:09

Agencja informuje, że dzisiaj mija termin ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Jeśli zapomniałeś, masz jeszcze czas dzisiaj do wieczora, oddziały będą czynne do 18.00. Warto pamiętać, że nie wszystko stracone, jeżeli dzisiaj też się nie wyrobisz ze złożeniem dokumentów. Jednak późniejsze złożenie wniosku to nieprzyjemne potrącenia od całkowitej kwoty dopłat. Wnioski można składać jeszcze do 26 czerwca, jednak wiąże się to z obniżeniem końcowego wyliczenia o 1% za każdy dzień roboczy zwłoki. Jeżeli z kolei pomyliłeś się w złożonym wniosku, to bez żadnych konsekwencji możesz złożyć korektę do 15 czerwca.

 

Pamiętaj, że wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW można przesyłać wyłącznie elektronicznie. W obecnej kampanii 1,15 mln rolników złożyło wnioski o płatności.

Dopłaty do nawozów 2022

Jednocześnie Agencja przyjmowała również wnioski o dopłaty do nawozów, nabór również kończy się dzisiaj. Agencja podała, że o taką pomoc ubiegało się około 370 tys. rolników. Dofinansowanie przysługuje do zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, który miał miejsce między 1 września 2021 r. a 15 maja 2022 r. od podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu lub sprzedaży nawozów.

Wczoraj z kolei skończył się jeden z najpopularniejszych naborów wniosków – premie dla młodych rolników. Agencja wczoraj podsumowała liczbę złożonych wniosków na 649, opiewające na łączną kwotę 97,35 mln zł.

Warto pamiętać dodatkowo o trwającym do 25 czerwca br. naborze wniosków na dopłaty do zużytego materiału siewnego. Szczegóły tutaj

Oprac. dkol na podst. ARiMR

 

Fot. Envato ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)