Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty bezpośrednie i dopłaty do nawozów 2022: mija termin składania wniosków

 

Dzisiaj mija termin ubiegania się o przyznanie płatności bezpośrednich, obszarowych i o dopłaty do nawozów. Ilu rolników złożyło wnioski?

Dorota Kolasińska31 maja 2022, 15:09

Agencja informuje, że dzisiaj mija termin ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Jeśli zapomniałeś, masz jeszcze czas dzisiaj do wieczora, oddziały będą czynne do 18.00. Warto pamiętać, że nie wszystko stracone, jeżeli dzisiaj też się nie wyrobisz ze złożeniem dokumentów. Jednak późniejsze złożenie wniosku to nieprzyjemne potrącenia od całkowitej kwoty dopłat. Wnioski można składać jeszcze do 26 czerwca, jednak wiąże się to z obniżeniem końcowego wyliczenia o 1% za każdy dzień roboczy zwłoki. Jeżeli z kolei pomyliłeś się w złożonym wniosku, to bez żadnych konsekwencji możesz złożyć korektę do 15 czerwca.

 

Pamiętaj, że wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW można przesyłać wyłącznie elektronicznie. W obecnej kampanii 1,15 mln rolników złożyło wnioski o płatności.

Dopłaty do nawozów 2022

Jednocześnie Agencja przyjmowała również wnioski o dopłaty do nawozów, nabór również kończy się dzisiaj. Agencja podała, że o taką pomoc ubiegało się około 370 tys. rolników. Dofinansowanie przysługuje do zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, który miał miejsce między 1 września 2021 r. a 15 maja 2022 r. od podmiotów prowadzących działalność w zakresie obrotu lub sprzedaży nawozów.

Wczoraj z kolei skończył się jeden z najpopularniejszych naborów wniosków – premie dla młodych rolników. Agencja wczoraj podsumowała liczbę złożonych wniosków na 649, opiewające na łączną kwotę 97,35 mln zł.

Warto pamiętać dodatkowo o trwającym do 25 czerwca br. naborze wniosków na dopłaty do zużytego materiału siewnego. Szczegóły tutaj

Oprac. dkol na podst. ARiMR

 

Fot. Envato Elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ