Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty do materiału siewnego 2020: wnioski tylko do czwartku!

Obrazek

W czwartek, 25 czerwca br. kończy się nabór wniosków o przyznanie dopłaty do materiału siewnego. Czasu zostało niewiele, zatem kto chce skorzystać z tego wsparcia musi się pośpieszyć!

Dominika Mulak23 czerwca 2020, 13:01

Rolnikom, którzy chcą skorzystać z dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2020 rok, zostało już niewiele czasu na złożenie dokumentów w biurach powiatowych ARiMR. Wnioski można oczywiście przekazywać również za pośrednictwem platformy ePUAP, przesłać na elektroniczną skrzynkę podawczą lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.


Kto może ubiegać się o wsparcie?

O dopłaty mogą się ubiegać rolnicy, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany i posiadają działki rolne, na których uprawia się gatunki roślin objęte dopłatami o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha.

Wsparcie finansowe można uzyskać do następujących gatunków roślin uprawnych:

  • zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
  • rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
  • ziemniak.


Limit pomocy

Każdego producenta rolnego obowiązuje jednak pewien limit! Wynosi on 20 tys. euro pomocy w okresie trzech lat podatkowych, przy czym jeśli jest on powiązany osobowo lub kapitałowo z innym podmiotem, to limit ten dotyczy „jednego przedsiębiorstwa”.

Do tej pory Agencja zarejestrowała 29 tys. wniosków o dopłaty do zużytego materiału siewnego.

Źródło: ARiMR


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy