Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty do materiału siewnego: resort rolnictwa nie zgodził się na wydłużenie terminu

Obrazek

Resort rolnictwa poinformował, że nie przedłuży terminu składania wniosków o dopłaty do materiału siewnego. Wnioskował o to samorząd rolniczy.

Kamila Szałaj9 czerwca 2020, 10:50
Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do resortu rolnictwa o wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty do materiału siewnego do 30 lipca. Zdaniem KRIR, pracownicy ARiMR nie będą mieć wystarczająco dużo czasu, by zająć się wnioskami o dopłaty do materiału siewnego.   

Resort rolnictwa nie przychylił się jednak do tej prośby. 

- Powyższy termin został uzgodniony z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która nie wniosła uwag w przedmiotowym zakresie. Mimo utrudnień związanych z wprowadzonymi obostrzeniami w związku z sytuacją epidemiologiczną, ARiMR realizuje swoje zadania na bieżąco. ARiMR posiada wszystkie warunki niezbędne do sprawnej obsługi powierzonego jej zadania. W związku z tym wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty do materiału siewnego nie wydaje się być konieczne - uznało ministerstwo rolnictwa.

Ostateczny termin składania dokumentów upływa więc 25 czerwca 2020 r. 
Przypomnijmy. Dofinansowanie można uzyskać do następujących gatunków roślin uprawnych:
  • zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
  • rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
  • ziemniak.
Wsparcie jest udzielane w formule pomocy de minimis. W roku 2019 rolnicy złożyli 70 tys. wniosków o przyznanie dopłat do materiału siewnego. Na realizację programu przeznaczono 75 mln zł.

ksz

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy