Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

eWoP: nowa aplikacja ARiMR

Obrazek

Do aplikacji eWniosekPlus dołącza kolejne narzędzie, które ma ułatwić rolnikom składanie wniosków przez internet. O jakie wsparcie można się ubiegać za pośrednictwem nowej platformy eWoP?

Aneta Lewandowska1 września 2021, 14:54

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  wprowadza nowe narzędzie, za pośrednictwem którego można będzie złożyć wniosek o płatność z PROW 2014-2020. Mowa o aplikacji eWoP, która ma ułatwić komunikację i przepływ dokumentów między rolnikami – beneficjentami, a ARiMR.

Co więcej, dzięki platformie nadesłane wnioski mają być weryfikowane szybciej – a dzięki temu teoretycznie producent uzyska wypłatę środków wcześniej.

Jakie wnioski składać?

Aplikacja eWoP ruszyła ostatniego dnia sierpnia i można za jej pośrednictwem składać wnioski o:

  • 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;

  • 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;

  • 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

  • 5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;

  • 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników;

  • 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich;

  • 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw;

  • 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.

Co daje aplikacja?

Dzięki platformie nie tylko można będzie złożyć wnioski i odpowiednie dokumenty, ale co bardzo istotne, także skorygować ewentualne błędy.  

Portal oferuje też wyświetlenie listy zapisanych i wysłanych wniosków lub korekt oraz korespondencję z ARiMR – wszystkie wiadomości i powiadomienia pojawią się w profilu.

Dużym ułatwieniem powinno być też logowanie za pomocą tego samego loginu i hasła, którego rolnik używa w aplikacjach eWniosekPlus i IRZPlus.

Mamy nadzieję, że tak jak zapewnia Agencja, platforma będzie łatwa, czytelna i intuicyjna w użytkowaniu, a także nie powtórzy porażki startowej narzędzia eWniosekPlus. Więcej informacji o sposobie logowania, rejestracji i instrukcję znajdziecie tutaj.


al na podst. ARiMR

fot. pixabayPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)