Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Harmonogram Planu Strategicznego: czy rolnicy zdążą zaplanować, który Ekoschemat realizować?

Plan Strategiczny dla Rolnictwa jest już na półmetku. Dlaczego tyle trwa jego przegląd, jakie są dalsze etapy negocjacji i samego zatwierdzenia zapisów oraz czy rolnicy w ogóle zdążą cokolwiek zaplanować, jeśli ostateczna wersja ma być opublikowana w sierpniu? 

Odpowiedzi na te tematy udzieliła Joanna Gierulska, Dyrektor Departamentu WPR w MRiRW. 

Dorota Kolasińska5 kwietnia 2022, 12:19

Podczas konferencji na temat przyszłości polskiego rolnictwa w ramach nowej WPR w Białymstoku rozmawialiśmy z Joanną Gierulską Dyrektor Departamentu WPR w MRiRW. Poprosiliśmy o wyjaśnienie kolejnych kroków, które musi przejść Plan Strategiczny dla Rolnictwa, aby rolnicy mogli się przygotować do realizacji wyznaczonych w niej celów tak aby z finansowania optymalnie skorzystać.

Organizacje rolnicze oraz rolnicy bardziej zorientowani w temacie mówią, że zostało bardzo mało czasu na zaplanowanie upraw ozimych czy realizacji niektórych Ekoschematów, które mogą wymagać zmian w zasiewach i innych działań. Potrzebują szczegółów i konkretów, aby wiedzieć, co się zmieni w 2023 roku podczas składania wniosków. 

Zobacz wywiad poniżej i zasubskrybuj nasz kanał na YoutubiePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)