Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Jurgiel walczy o wyrównanie dopłat

Obrazek

Minister Krzysztof Jurgiel domaga się wyrównania dopłat bezpośrednich i równego traktowania polskich rolników.

Karol Bujoczek26 marca 2018, 17:03
Dopiero ostateczny kształt budżetu przesądzi o tym, jakie będzie finansowanie europejskiego rolnictwa. Ubiegłotygodniowa rada ministrów rolnictwa nie przyniosła konsensusu w zakresie wysokości dopłat bezpośrednich. Minister Krzysztof Jurgiel podkreślał podczas ostatniej konferencji w Jasionce, że wśród wielu zagadnień jedynie wyrównanie – czyli konwergencja – dopłat bezpośrednich jest kwestią sporną w gronie szefów rolnictwa państw europejskich.

Polska żąda wyrównania dopłat

W komunikacie po ostatniej radzie ministrów w Brukseli pojawiło się sformułowanie, że są rozbieżności co do zrównania dopłat bezpośrednich. Polska nie zgadza się na różnicowanie dopłat bezpośrednich, czego domagają się zwłaszcza przedstawiciele płatników netto do unijnego budżetu, głównie Niemcy, Holandia, Dania i Szwecja. Do żądań Polski dołączyły takie kraje jak: Estonia, Litwa, Łotwa i Słowacja.

Na ubiegłotygodniowym Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce minister Jurgiel podkreślił, że traktat europejski mówi o niedyskryminacji i mamy prawo domagać się równego traktowania. Przytoczył też, że w podobnym tonie wypowiedział się Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, mówiąc że wszyscy w Europie powinni być równi.

Zobacz wypowiedź ministra Jurgiela.bk
Fot. Bujoczek


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Bujoczek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)