Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Kiedy fiskus odmawia rozliczenia VAT za maszynę?

09.05.2017

Drukuj

Kiedy fiskus odmawia rozliczenia VAT za maszynę?

Artykuł płatny

Odpowiedź: Zgodnie z art. art. 86. 1 ustawy o VAT, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Oznacza to, że musi być bezpośredni lub pośredni związek pomiędzy sprzedażą opodatkowaną, a zakupem środków produkcji. Fiskus jest uprawniony do weryfikacji prawa do obniżenia podatku należnego w związku z zakupami. Jest to stosunkowo łatwe do ustalenia w przypadku odliczenia VAT od środków obrotowych, np. od nawozów, nasion, i trudne w przypadku zakupu środków trwałych, np. ciągników.

Aby przeczytać cały artykuł musisz być prenumeratorem "top agrar Polska" zalogowanym na portalu www.topagrar.pl

Przeczytaj cały artykuł w wersji Premium

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii