Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Kiedy nabór wniosków na rozwój usług rolniczych? Wiceminister wyjaśnia

12.01.2018

Drukuj

Kiedy nabór wniosków na rozwój usług rolniczych? Wiceminister wyjaśnia

Artykuł płatny

„Rozwój usług rolniczych” to poddziałanie w ramach „Wzmacniania przedsiębiorczości” w ramach PROW na lata 2014-2020, które cieszy się olbrzymią popularnością podobnie jak „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarze D. W poprzednim naborze, który odbył się na przełomie października i listopada 2016 r. złożono prawie 1900 wniosków na kwotę 809 mln zł. Rolnicy czekają jednak na kolejny nabór. Kiedy możemy się spodziewać jego ogłoszenia?

– W budżecie pozostały oszczędności na kolejny nabór. Jednak decyzja zapadnie po pełnej analizie i podpisaniu wszystkich umów w ramach poprzedniego naboru – tłumaczył Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu w MRiRW.

Według Ministra Zarudzkiego istnieje silna potrzeba uruchomienia takich środków, ponieważ wśród rolników ten obszar budzi ogromne zainteresowanie.

Kto otrzyma wsparcie?

Wsparcie wynosi 50% kosztów kwalifikowanych, a maksymalna pomoc to 500 tys. zł w całym programie. Wnioskodawca deklaruje obowiązek dokumentowania świadczenia usług rolniczych w celu uzyskania dochodu z tytułu prowadzenia działalności. O wsparcie mogą ubiegać się gospodarstwa zajmujące się produkcją roślinną i zwierzęcą.

Na co można przeznaczyć fundusze?
Możliwości w tym poddziałaniu jest wiele. Dofinansowanie będzie zasadne, gdy w ramach realizacji operacji dokonany będzie zakup (lub leasing):
  • nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej 
(uprawy gleby oraz siewu, sadzenia, pielęgnacji, ochrony, nawożenia i zbioru roślin, przygotowywania, mycia, suszenia, czyszczenia, sortowania, kalibrowania, ważenia i pakowania produktów rolnych w celu przygotowywania ich do sprzedaży, przygotowywania pasz, rozdrabniania i szarpania słomy i roślin)...

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii