Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Kiedy po pieniądze z PROW do ARiMR? Mamy nowy harmonogram!

13.07.2017

Drukuj

Kiedy po pieniądze z PROW do ARiMR? Mamy nowy harmonogram!

Artykuł dostępny

Jeszcze w 2017 roku możemy się spodziewać ogłoszenia naboru wniosków na aż 4 działania. Pierwsze trzy mają się odbyć we wrześniu i będą to:
  •  „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”,
  • „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”,
  • „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

Natomiast w październiku br. ARiMR będzie przyjmowała dokumenty na działanie „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Kolejne nabory wniosków na to działanie ujęte są w harmonogramie także na II i IV kwartał 2018 roku.

r e k l a m aNieco gorsze wiadomości mamy dla rolników wyczekujących na możliwość skorzystania z dofinansowania inwestycji w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Na cieszący się największym zainteresowaniem nabór w obszarze „d”, czyli na zakup ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych trzeba będzie poczekać do I kwartału 2018 roku. Natomiast o dofinansowanie inwestycji w ramach obszarów „a”, „b” i „c” potencjalni beneficjenci będą będą mogli się starać dopiero w II kwartale 2018 roku.

Młodym rolnikom na możliwość skorzystania z kolejnego rozdania 100 000 zł na rozpoczęcie działalności rolniczej także przyjdzie poczekać także do II kwartału 2018 roku. Wówczas ARiMR przeprowadzi nabór wniosków na działanie „Premie dla młodych rolników”.

W pierwszym kwartale przyszłego roku Agencja będzie także przyjmować wnioski na działania: „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Na oba z nich także czeka wielu rolników.

Czytaj więcej szczegółów dotyczących harmonogramu naboru wniosków w ramach PROW 2014-2020.
bcz
Fot. Sierszeńska

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wszystkie wojny Ameryki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii