Kiedy po pieniądze z PROW do ARiMR? Mamy nowy harmonogram!

Kiedy po pieniądze z PROW do ARiMR? Mamy nowy harmonogram!

Zapobieganie zniszczeniu potencjału produkcji rolne, przekazanie małego gospodarstwa i inwestycje na obszarach Natura 2000 - to tylko kilka z zapowiedzianych jeszcze na ten rok naborów wniosków w ramach obecnego PROW. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła zaktualizowany harmonogram na 2017 i 2018.

r e k l a m a

Jeszcze w 2017 roku możemy się spodziewać ogłoszenia naboru wniosków na aż 4 działania. Pierwsze trzy mają się odbyć we wrześniu i będą to:
  •  „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”,
  • „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”,
  • „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

Natomiast w październiku br. ARiMR będzie przyjmowała dokumenty na działanie „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Kolejne nabory wniosków na to działanie ujęte są w harmonogramie także na II i IV kwartał 2018 roku.

Nieco gorsze wiadomości mamy dla rolników wyczekujących na możliwość skorzystania z dofinansowania inwestycji w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Na cieszący się największym zainteresowaniem nabór w obszarze „d”, czyli na zakup ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych trzeba będzie poczekać do I kwartału 2018 roku. Natomiast o dofinansowanie inwestycji w ramach obszarów „a”, „b” i „c” potencjalni beneficjenci będą będą mogli się starać dopiero w II kwartale 2018 roku.

Młodym rolnikom na możliwość skorzystania z kolejnego rozdania 100 000 zł na rozpoczęcie działalności rolniczej także przyjdzie poczekać także do II kwartału 2018 roku. Wówczas ARiMR przeprowadzi nabór wniosków na działanie „Premie dla młodych rolników”.

W pierwszym kwartale przyszłego roku Agencja będzie także przyjmować wnioski na działania: „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. Na oba z nich także czeka wielu rolników.

Czytaj więcej szczegółów dotyczących harmonogramu naboru wniosków w ramach PROW 2014-2020.
bcz
Fot. Sierszeńska
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii