Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Kredyty preferencyjne dla rolników poszkodowanych przez wojnę. Potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej

Obrazek

Rolnicy, zagrożeni utratą płynności finansowej, która wynika z ograniczeń na rynku rolnym w związku z agresją Rosji wobec Ukrainy, będą mieli możliwość ubiegania się o kredyty preferencyjne. Uruchomienie wsparcia nastąpi po pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej.

Patrycja Bernat27 kwietnia 2023, 08:30
Dla rolników, którym grozi utrata płynności finansowej, przewidziana jest pomoc w postaci kredytu z dopłatami do oprocentowania. O takie wsparcie będą mogli starać się producenci rolni do kredytów preferencyjnych udzielanych do dnia 31 grudnia 2021 roku.

Kwota kredytów udzielonych jednemu rolnikowi nie może przekroczyć 100 tys. zł

Pomoc będzie można otrzymywać przez okres maksymalnie 36 miesięcy, a oprocentowanie kredytu płacone przez kredytobiorcę w skali roku wynosić będzie 2%. Kwota kredytów udzielonych jednemu rolnikowi nie może przekroczyć 100 tys. zł. Kredyt udzielany będzie przez banki, które podpiszą z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę o współpracy.

Weryfikacja wniosków będzie po stronie banku, pomoc ARiMR polegać będzie na spłaceniu za rolnika części oprocentowania.

Na ten moment, aby uruchomić wsparcie, potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej.


Bernat Patrycja
Źródło: gov.pl
Foto: envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)