Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Modernizacja gospodarstw: Inwestycje w nawadnianie – ARiMR rozpatruje wnioski

Poprzednie bezśnieżne zimy i letnia susza spowodowały, że rolnicy nie narzekali na nadmiar wody na polach. Wcześniej bywało odwrotnie: po opadach deszczu woda długo stała powodując w wielu miejscach podtopieniem.

20 stycznia 2020, 09:28
Odpowiedzialne za czyszczenie brzegów rowów spółki wodne często tego nie robią, a rolnicy nie chcą płacić składek na spółki wodne, bo nie widzą efektu ich działalności. I te plajtują lub zawieszają działalność.

Tymczasem dzięki drenom i rowom nawadniającym, w okresach mokrych usuwany jest nadmiar wody, którą jednocześnie można zatrzymać w okresach suszy.

I są na to pieniądze: jesienią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadziła nabór wniosków na nawadnianie.
O tym, jak to przebiegało w woj. opolskim opowiada Jolanta Bińczycka z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu

ZOBACZ FILM!


Autor i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)