Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Modernizacja gospodarstw rolnych: wydłużenie terminu składania wniosków!

Obrazek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków we wszystkich obszarach Modernizacji gospodarstw rolnych w ramach PROW, które ruszyły pod koniec czerwca. Wnioski można składać... przez całe żniwa... 

Dorota Kolasińska16 sierpnia 2021, 12:08

Z komunikatu Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącego wydłużenia terminu naboru wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w obszarze związanym z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu wynika, że rolnicy we wszystkich obszarach A, B, C i D oraz naborze na nawadnianie gospodarstw będą mogli składać wnioski o miesiąc dłużej. ARiMR zmieniła termin z 19 sierpnia na 20 września br. Zasady składania wniosków pozostają bez zmian.

 

Nie dziwi fakt, że termin wydłużono, zapewne rolnicy złożyli bardzo mało wniosków. Ogłoszenie startu najciekawszego programu dla rolników w okresie żniw, urlopów doradców, którzy bardzo często pomagają złożyć wymagane dokumenty oraz okresu wzmożonej pracy w gospodarstwach, to niezbyt dobry pomysł. Można było się spodziewać kiepskich wyników w oddziałach terenowych.

 

W mediach społecznościowych żal goryczy aktywnych rolników wylewa się na Agencję, podobnie było po uruchomieniu naboru pod koniec czerwca… Rolnicy twierdzą, że ustalenie terminu w najbardziej gorącym okresie roku, wynika z braku znajomości realiów pracy na wsi. Wakacje? Przecież rolnicy nie mają wakacji!

Teraz termin wydłużono do 20 września – co to zmieni? Niewiele, bowiem rolnicy uwijają się jak pszczoły w ulu, żeby przechytrzyć pogodę, wykonać niezbędne prace polowe, a ponadto niebawem ruszą kukurydziane żniwa. Wystarczy przejechać palcem po mapie i ruszyć na polskie pola – praca wre! Pogoda jest teraz najważniejsza, trzeba korzystać, bo w niektórych rejonach zboża wylegają, a gdzieniegdzie w pole nie można w ogóle wjechać. Tym bardziej, że najbliższy tydzień zapowiada się burzowo.  

 

Więcej informacji i wnioski dostępne TUTAJ

dkol na podst. ARiMR

fot. archiwumPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)