Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

NA ŻYWO: Unijna rada ministrów rolnictwa debatuje o WPR. Grzegorz Puda debiutuje w Luksemburgu

Przez 2 dni w Luksemburgu obradować będzie unijna Rada Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (AGRIFISH). Tematem wiodącym będzie kształt nowej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. Po raz pierwszy w posiedzeniu Rady udział bierze nowy minister rolnictwa Polski Grzegorz Puda.

Bartłomiej Czekała19 października 2020, 11:50
Tuż przed rozpoczęciem spotkania minister Grzegorz Puda spotkał się z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim. Tematy tego spotkania bilateralnego nie zostały podane, można się jednak domyślać, że obaj politycy rozmawiali o polskim stanowisku dot. projektu WPR w kolejnej perspektywie finansowej. – Ten budżet jest dobrym budżetem. Musimy powiązać w nim konkurencyjność, ekologię i ekonomię. Tego oczekuje od nas społeczeństwo oraz rolnicy – mówiła podczas otwarcia posiedzenia AGRIFISH szefowa niemieckiego resortu rolnictwa Julia Klöckner, która prowadzi posiedzenie z racji niemieckiej prezydencji w UE.

W podobnym tonie wypowiedział się komisarz Wojciechowski, który podkreślił, że wypracowanie tego budżetu jest bardzo trudne i wymaga wielu kompromisów oraz poprawek.

– Musimy podnieść wymagania środowiskowe i klimatyczne, które mają być uwzględnione w Zielonym Ładzie. Wzywam Państwa do wyposażenia nas w narzędzia, które pozwolą na realizację tych celów w ramach UE – apelował do ministrów komisarz Wojciechowski.

– W ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej szefowie resortów rolnictwa Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkali się niedawno w Poznaniu. Ministrowie tych krajów podkreślili, że ustalenia podjęte w ramach WPR powinny zagwarantować konkurencyjność rolnictwa i bezpieczeństwa żywności. Polskie propozycje zmierzają do uproszczenia nowych zasad, a wszystkie środki pomocowe powinny trafić do rolników – mówił podczas swojego inauguracyjnego wystąpienia minister Grzegorz Puda.


Oglądaj na żywo!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)