Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Pod choinkę … pismo z ARiMR

Obrazek

Niestety, to nie prezent, a raczej psikus ze strony urzędników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Grzegorz Ignaczewski27 grudnia 2014, 11:12

Pisma z uzupełnieniami do wniosku złożonego w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” ARiMR rozesłała do rolników, którzy po aktualizacji wniosków załapali się na tzw. „zieloną listę”. To dobra wiadomość o tyle, że Agencja w końcu zabrała się za rozpatrywanie wniosków, które nierzadko leżały w jej szafach od kilku lat. 12 listopada została opublikowana nowa lista rankingowa z kolejnością rozpatrywania wniosków po ich aktualizacji. Od tego czasu ARiMR nabrała wody w usta i nic się z tymi podaniami nie działo przez półtora miesiąca!

Jednak tuż przed Świętami, rolnicy zaczęli otrzymywać pisma z poprawkami do swoich wniosków. I tutaj właśnie zaczyna się problem. Tym razem okres na złożenie poprawek został skrócony do zaledwie 14 dni kalendarzowych. Jeżeli ktoś zatem odebrał takie pismo w Wigilię, ma czas do 8 stycznia 2015 roku na dostarczenie dokumentów. W tym czasie wypada aż 6 dni świątecznych (nie licząc sobót), a większość firm i instytucji ma tzw. długi weekend, czyli wolne od Wigilii do święta Trzech Króli ( 7 stycznia). Załatwienie w tym czasie jakichkolwiek zaświadczeń, ofert itp. jest zadaniem praktycznie niewykonalnym. W ten oto prosty sposób urzędnicy ARiMR mają na Święta „czyste biurka” i parę dni spokoju, a rolnicy zostali obdarowani problem, który niejednego z nich przyprawi o ból głowy. gi1 z 1
Wielu rolników otrzymało takie pisma tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a na uzupełnienia do wniosków jest tylko 14 dni kalendarzowych.

Wielu rolników otrzymało takie pisma tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a na uzupełnienia do wniosków jest tylko 14 dni kalendarzowych.

Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)