Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Pomoc dla rolników z tytułu skutków COVID-19 jeszcze w tym roku!

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Jeszcze w tym roku zostanie rolnikom wypłacona pomoc z tytułu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa – zapowiada ministerstwo rolnictwa, które jednocześnie zapewnia, że z cała unijna pomoc z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zostanie wydana na czas. Opozycja nie dowierza i twierdzi, że grozi nam utrata miliardów złotych unijnych funduszy. 

wk19 listopada 2020, 06:55
Sejmowa komisja rolnictwa zajęła się sprawą wykorzystania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik poinformował, że budżet PROW wynosi 13,6 mld euro, czyli ok. 61 mld zł. Od początku jego działania rolnicy złożyli 5,8 mln wniosków o pomoc. Z tego przyznano  pomoc na kwotę 43,1 mld zł. Co oznacza, że zakontraktowano 71,16% unijnych środków. Ale wypłacono 30,1 mld zł co stanowi 51,5% środków z PROW. Wsparcie otrzymało ponad 1 mln beneficjentów.

Pozostało 80 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ