Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Pomoc suszowa 2019: Nabór wniosków, stawki i zasady przyznawania pieniędzy

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiły wreszcie długo oczekiwany przez rolników nabór wniosków o przyznanie wsparcia z tytułu strat w uprawach spowodowanych suszą i innymi klęskami żywiołowymi. Dlatego dziś publikujemy specjalny filmowy komentarz.

Bartłomiej Czekała24 września 2019, 12:28
Do rozmowy zaprosiłem Grzegorza Ignaczewskiego, specjalistę w zakresie ekonomiki rolnej, dopłat bezpośrednich i PROW. Grzegorz omawia szczegółowo zasady udzielania wsparcia suszowego, stawki proponowane przez rząd oraz wyjaśnia kto na jakie pieniądze z budżetu może liczyć.

Większość gminnych komisji zakończyła już szacowanie strat i przekazała je do wojewodów, ale tam wszystkie protokoły muszą być sprawdzone i potwierdzone, a to wymaga czasu. W samej tylko Wielkopolsce do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło ponad 80 tys. wniosków do zatwierdzenia.

Kiedy i gdzie rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie pomocy suszowej?

Czy wszyscy rolnicy poszkodowani przez tegoroczną suszę mogą liczyć na rządowe wsparcie?

Czy maksymalne wsparcie, czyli 1000 zł do 1 ha będzie przysługiwała od 70 czy od 71% strat w uprawach?

Czy posiadacze łąk i zwierząt otrzymają więcej pieniędzy?

Czy do wypłaty pomocy suszowej zaliczane będą tylko straty w uprawach czy w całym gospodarstwie rolnym?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w poniższym materiale filmowym.

Zapraszam do oglądania!

ZOBACZ FILM W STREFIE PREMIUM!Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)