Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Pomoc suszowa 2022: nabór wniosków wydłużono!

Obrazek

Termin naboru wniosków w ramach pomocy suszowej został oficjalnie przedłużony. Sprawdź do kiedy możesz złożyć dokumenty!

Dorota Kolasińska8 listopada 2022, 15:28

Niewielu rolników może się pochwalić bezproblemowym skorzystaniem z rządowej aplikacji suszowej i szybkim otrzymaniem protokołu, który jest wymaganym załącznikiem do wniosku o pomoc suszową. Rolnicy mieli ogromne problemy z zacinającą się aplikacją, nierzetelnym szacowaniem szkód i częstymi błędami. Wielu z nich nie otrzymało nadal protokołu, a termin naboru wniosków miał się zakończyć 15 listopada, co skutkowałoby niezłożeniem wniosku. 

Do rządu w tej sprawie trafiło wiele apeli poirytowanych rolników i organizacji rolniczych. Za sprawę nawet wziął się Rzecznik Praw Obywatelskich po interwencji Krajowej Rady Izb Rolniczych. 

O wydłużeniu naboru wniosków do 23 listopada br. poinformował Krzysztof Ciecióra, podsekretarz stanu w MRiRW. 

Termin wydłużono jedynie o kilka dni. Zastanawiające jest to, czy rolnicy, którzy złożyli wnioski w aplikacji suszowej otrzymają w tym czasie protokoły szacowania szkód i zdążą złożyć wnioski o pomoc suszową. 

O problemach z aplikacją suszową pisaliśmy wielokrotnie. 

dkol/ksz
Fot. Envato ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)