Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pomoc suszowa i zaliczki na dopłaty - aktualne dane od ministra

12.10.2018

Drukuj

Pomoc suszowa i zaliczki na dopłaty - aktualne dane od ministra

Artykuł dostępny

Tuż po spotkaniu ministra Ardanowskiego z komisarzem Hoganem redaktor naczelny "top agrar Polska" Karol Bujoczek zapytał szefa resortu rolnictwa m. in. o aktualną sytuacją w zakresie szacowania strat suszowych, przyjmowania przez ARiMR wniosków o wsparcie i wypłata pomocy suszowej.

r e k l a m a– Ja mam raporty na koniec każdego dnia. Na wczorajszy dzień (11 października br. - przyp. red.) było wypłaconych ok. 200 mln zł. Tempo wyraźnie wzrosło, również po jednoznacznym wyjaśnieniu tego jaki dzień uznajemy za dzień wystąpienia klęski. To jest ten dzień, kiedy komisja szacowała i na ten dzień rolnicy powinni mieć ubezpieczenie żeby otrzymać pełną wypłatę – mówił minister.

Minister Ardanowski odniósł się także do sprawy wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich, która rozpocznie się we wtorek 16 października.

Polecany artykuł

NIK krytykuje system informatyczny ARiMR – zawiódł system, a nie ludzieZachęcamy do obejrzenia całego wywiadu z ministrem Ardanowskim!

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Zobacz wideo

Minister Ardanowski o pomocy suszowej i zaliczkach dopłat bezpośrednich

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii