Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Premier zapowiedział program wsparcia dla popegeerowskich wsi

Premier Mateusz Morawiecki podczas Święta Wdzięczni Polskiej Wsi zapowiedział, że jeszcze w tym roku rząd ruszy rządowy program wsparcia dla wsi, w których działały PGR-y.

Kamila Szałaj14 września 2020, 09:46
- Będzie to rządowy program wsparcia dla wsi dotkniętych niesprawiedliwością polskiej transformacji, wsi w których były PGR-y – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas III Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni Polskiej Wsi w Bralinie (woj. wielkopolskie).
 
Szef rządu zapowiedział, że program ruszy pod koniec roku.
 
- Będziemy likwidować błędy transformacji popełnione wobec mieszkańców tych wsi, które w latach 90 i na początku dwutysięcznych były skazane na zapomniane i na biedę. To ważne, aby wyrównać szanse dla wszystkich mieszkańców wsi, a w szczególności tych wiosek, które zostały tak boleśnie dotknięte niesprawiedliwością polskiej transformacji – zaznaczył.


 
Premier podziękował rolnikom za ciężką pracę i zapewnił o pomocy ze strony państwa.
 
- Mamy dziś szczególny powód, żeby podziękować wszystkim rolnikom i całej polskiej wsi. Polska wieś zawsze była bastionem polskości i prostego moralnego prawa – mówił premier. Dodał, że polskie rolnictwo i polski rolnik stali zawsze na straży polskości.
 
Szef rządu zwrócił także uwagę, że obecny rok jest dla rolnictwa wyjątkowo trudny.
 
- To rok nietypowych doświadczeń. Nie tylko susza, ale też podtopienia. To też rok epidemii, która zakłóciła rytm całego świata. W tym roku jeszcze bardziej zdajemy sobie sprawę, że polskie rolnictwo to polska racja stanu – mówił Morawiecki.

Święto Wdzięczni Polskiej Wsi odbywa się od 2018 roku. Jego inicjatorem jest premier Mateusz Morawiecki. Poprzednie edycje miały miejsce w Wąwolnicy (woj. lubelskie) i w Kolnie (woj. podlaskie).
ksz, fot. KPRM
 

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ