PROW 2014-2020: Będą zmiany w modernizacji? (video)

PROW 2014-2020: Będą zmiany w modernizacji? (video)

Bardzo prawdopodobne jest, że w PROW 2014–2020 w działaniu modernizacja gospodarstw rolnych zajdą zmiany. Resort zapewnia, że uczy się na błędach. Zobacz wypowiedź ministra Zarudzkiego.

r e k l a m a

Prawdopodobnie nastąpią zmiany w przydzielaniu punktów w działaniu Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze D, czyli zakupie urządzeń i maszyn rolniczych. Rolnicy często skarżyli się na to, że w obszarze D zbyt wiele punktów dodatkowych otrzymują gospodarstwa ekologiczne. 

– Uczymy się na błędach, które popełniliśmy przy pierwszym naborze. Planujemy zmiany, gdzie wymóg ten będzie pominięty – mówi Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 


Nie wiadomo jednak czy punkty zostaną przeniesione na inne kryteria. Można podejrzewać, że zwiększy to szansę wielu gospodarstw na uzyskanie środków w tym właśnie obszarze. A jak wiadomo, cieszy się on największym zainteresowaniem wśród rolników. Minister zaleca śledzenie zmian w punktacji w obszarze D. 
dkol

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Natura 2000: czy starczy pieniędzy?

PROW 2014-2020: ARiMR zwleka z rozpatrzeniem wniosków
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii