PROW: Zanim kupisz - wybierz najlepszą ofertę

PROW: Zanim kupisz - wybierz najlepszą ofertę

W nowym PROW wszystkie zakupy inwestycyjne z „Modernizacji gospodarstw” muszą być poprzedzone postępowaniem ofertowym, które trzeba przeprowadzić za pośrednictwem portalu ofertowego ARiMR. Jak to działa?

r e k l a m a

Portal ogłoszeń ARiMR działa już od 18 marca br. Jego powstanie jest efektem wejścia w życie unijnej zasady konkurencyjności. W związku z tym wszyscy rolnicy, którzy podpisali umowę o przyznanie pomocy z ARiMR po 18 stycznia br. są zobowiązani do korzystania z portalu ogłoszeń – od momentu jego uruchomienia. Jednak pomiędzy 18 stycznia (dniem wejścia w życie rozporządzenia) a 18 marca (dniem uruchomienia portalu) mieliśmy okres przejściowy.

Od 18 marca jedynym sposobem wyboru dostawcy sprzętu czy też usługi w ramach PROW 2014–2020 jest zamieszczenie zapytania ofertowego na portalu uruchomionym przez ARiMR. Portal jest dostępny pod adresem www.portalogloszen.arimr.gov.pl.

Obowiązek stosowania konkurencyjnego trybu wyboru wykonawców dotyczy wszystkich zakupów ujętych w zestawieniu rzeczowo-finansowym o wartości powyżej 20 tys. zł netto. Prześledźmy krok po kroku, jak przeprowadzić prawidłowo postępowanie ofertowe za pośrednictwem portalu.

Hasło i login

Aby zamieścić ogłoszenie na portalu beneficjent musi najpierw wystąpić do Agencji z wnioskiem o nadanie uprawnień (wzór wniosku można pobrać ze strony portalu lub z biura ARiMR).

Sam wniosek jest prosty, jednak przy wypełnianiu warto zwrócić szczególną uwagę na sekcję III – Sposób doręczenia loginu i hasła do portalu ogłoszeń ARiMR. Najwygodniejszą i najszybszą formą uzyskania tych danych jest wybór opcji „Proszę przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail użytkownika podany w sekcji IV, pkt 21.”. Należy przy tym pamiętać, aby podać adres e-mail.

Wypełniony zgodnie z instrukcją wniosek należy złożyć do biura powiatowego lub oddziału regionalnego ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania/siedzibę wnioskodawcy.

Po zalogowaniu mamy dostęp do wielu funkcjonalności i możemy zamieścić swoje zapytanei ofertowe.

Jak to zrobić? O tym przeczytasz w czerwcowym wydaniu "top agrar Polska".

Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę!

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii