Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Przekazanie gospodarstwa bez zwrotu VAT

25.03.2017

Drukuj

Przekazanie gospodarstwa bez zwrotu VAT

Artykuł płatny

Pytanie: Syn upiera się, że chce być rolnikiem ryczałtowym, a ja VAT-owcem, który wybudował nową oborę, z której odzyskałem VAT. Czy jest możliwe przekazanie gospodarstwa bez zwrotu VAT?

Zdaniem Romana Włodarza, naszego eksperta i zarazem prezesa Śląskiej Izby Rolniczej, punkt widzenia następcy jest prawidłowy, jednak nie ma tutaj możliwości przejęcia gospodarstwa bez konieczności korekty VAT. Możliwość wyłączenia spod VAT przekazania gospodarstwa określony w art. 6.2 ustawy o VAT jest obwarowany obowiązkiem natychmiastowego uzyskania przez przejmującego statusu czynnego podatnika VAT.

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii