Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

PSL do PiS: Co z wyrównaniem dopłat bezpośrednich?

Obrazek

Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiada, że będzie pytać rząd o sprawę obietnic wyrównania dopłat bezpośrednich. Ludowcy twierdzą, że Prawo i Sprawiedliwość oszukało w tej sprawie polską wieś i rolników.

wk24 maja 2021, 17:58
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego  przypomnieli słowa byłej premier Beaty Szydło, która w lipcu 2015r. w Odrzywole obiecywała, że doprowadzi do tego, że polscy rolnicy będą mieli dopłaty bezpośrednie na równi z rolnikami niemieckimi czy francuskimi. Zdaniem polityków opozycji teraz po 6 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości wiadomo, że były to kłamstwa.

- Dziś wiemy, że to były kłamstwa. Nie było żadnych zabiegów rządzących w tej sprawie – mówił w Sejmie Miłosz Motyka z PSL.

Dlatego ludowcy zapowiadają, że będą dopytywać ministra rolnictwa, przedstawicieli rządu i komisarza J. Wojciechowskiego co konkretnie zrobili w celu realizacji obietnicy wyższych dopłat dla rolników. Ich zdaniem wszystko wskazuje, że nic.

- Z jednej strony słyszymy przekaz, że brak wyższych dopłat to wina poprzedników. Z drugiej widzimy fakty: to minister z PiS o to nie zadbał. Tak doprowadzają do zaorania polskiego rolnictwa – mówił poseł Stefan Krajewski z PSL.

Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego powołali się na korespondencję między byłym ministrem rolnictwa a teraz europosłem Krzysztofem Jurgielem a unijnym komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskiego.

– Jurgiel zapytał kiedy zostaną podniesione dopłaty dla rolników. Wojciechowski odpowiedział, że decyzja już zapadła. Do 2027 r. nic się nie wydarzy w tym temacie. Pamiętamy obietnicę z 2015 r. o podwyższeniu dopłat dla rolników. Ona nie zostanie zrealizowana. Tak wynika z korespondencji ministra Jurgiela i komisarza Wojciechowskiego – mówił poseł Stefan Krajewski. wk


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)