Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Rolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie 2022!

Obrazek

To już oficjalne: rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie o dwa tygodnie dłużej. Wydłużony został też termin wnioskowania o niektóre płatności w ramach PROW. Sprawdź szczegóły!

Aneta Lewandowska10 maja 2022, 15:54

Oficjalnie wydłużone terminy

Tegoroczne warunki ekonomiczne gospodarstw są trudne ze względu na wysokie koszty produkcji i zawirowania na rynkach rolnych. Dlatego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjął decyzję (rozporządzenie zostało podpisane i oczekuje na publikację) o przedłużeniu naboru wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i niektórych płatności w ramach PROW:

  • Rolnictwo ekologiczne,
  • działania Dobrostan zwierząt,
  • płatności ONW,
  • działania rolno-środowiskowo-klimatycznego,
  • działania zalesieniowego.

Do kiedy można składać wnioski?

Termin składania wniosków został wydłużony o dwa tygodnie, a więc do 31 maja 2022 r. Poprawki i zmiany do wniosków również przyjmowane są dłużej – do 15 czerwca 2022 r.

Jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wnioski będzie można składać także do 25 dni kalendarzowych po terminie,  czyli do 27 czerwca 2022 r., ale za każdy dzień roboczy opóźnienia płatność będzie zmniejszona o 1% należnej kwoty.

al na podst. ARiMR
fot. Envatoelements, ARiMR

Sprawdź także:

Jak wypełnić wniosek o dopłaty z uwzględnieniem produkcji na ugorach?
Jak się zalogować i do jakich upraw należy się UPP?
Dopłaty do nawozów: Niewielu rolników złożyło dotychczas wnioski w ARiMR
Modernizacja gospodarstw rolnych: wyższa kwota wsparcia i nowy obszar w PROW!Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)