Rolnicy się rozczarują: nie będzie przedłużenia ważnego terminu!

Rolnicy się rozczarują: nie będzie przedłużenia ważnego terminu!

Wielkimi krokami zbliża się termin składania wniosków o płatności bezpośrednie za 2017 rok. Rolnicy liczyli na to, że zasady ich składania będą podobne jak rok temu. Ministerstwo rolnictwa rozwiało jednak wszelkie wątpliwości.

r e k l a m a

Jeszcze niedawno można było przeczytać w różnych serwisach informacyjnych, że w tym roku – podobnie jak w dwóch ubiegłych latach – rolnicy będą mogli  składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich od 15 marca do 15 czerwca. Jednak wczoraj pojawiła się informacja, że sytuacja z 2015 i 2016 roku się nie powtórzy. Postanowiliśmy sprawdzić tę informację u źródła, czyli w resorcie rolnictwa.

– W 2017 roku wnioski o płatności bezpośrednie należy składać między 15 marca a 15 maja. Na tę chwilę Komisja Europejska nie przewiduje zmian przepisów w tym zakresie – poinformowała nas Małgorzata Książyk, dyrektor Biura Prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tym samym wszystko stało się jasne – rolnicy będą mogli składać wnioski w wynikającym z przepisów w terminie. To dla rolników kiepska wiadomość, bo przypomnijmy, że zarówno w 2015 jak też i w 2016 Komisja Europejska podjęła decyzję o wydłużeniu o miesiąc terminu naboru wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Miało to związek z wdrożeniem nowych zasad naliczania i wypłaty dopłat bezpośrednich związanych m. in. z wymogami zazielenienia.  bcz

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii