Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Rolnicy się rozczarują: nie będzie przedłużenia ważnego terminu!

08.03.2017

Drukuj

Rolnicy się rozczarują: nie będzie przedłużenia ważnego terminu!

Artykuł dostępny

Jeszcze niedawno można było przeczytać w różnych serwisach informacyjnych, że w tym roku – podobnie jak w dwóch ubiegłych latach – rolnicy będą mogli  składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich od 15 marca do 15 czerwca. Jednak wczoraj pojawiła się informacja, że sytuacja z 2015 i 2016 roku się nie powtórzy. Postanowiliśmy sprawdzić tę informację u źródła, czyli w resorcie rolnictwa.

r e k l a m a– W 2017 roku wnioski o płatności bezpośrednie należy składać między 15 marca a 15 maja. Na tę chwilę Komisja Europejska nie przewiduje zmian przepisów w tym zakresie – poinformowała nas Małgorzata Książyk, dyrektor Biura Prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tym samym wszystko stało się jasne – rolnicy będą mogli składać wnioski w wynikającym z przepisów w terminie. To dla rolników kiepska wiadomość, bo przypomnijmy, że zarówno w 2015 jak też i w 2016 Komisja Europejska podjęła decyzję o wydłużeniu o miesiąc terminu naboru wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Miało to związek z wdrożeniem nowych zasad naliczania i wypłaty dopłat bezpośrednich związanych m. in. z wymogami zazielenienia.  bcz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rolniczy handel detaliczny – Sejm uchwalił ułatwienia

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii