Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Są dodatkowe środki na kredyty preferencyjne z dopłatą ARiMR dla rolników!

Obrazek

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o możliwości skorzystania z kredytów preferencyjnych, a już dzisiaj ARiMR poinformowała o dodatkowej puli środków na ten cel. Czyżby pieniądze na kredyty preferencyjne zdążyły rozejść się szybciej niż ogłoszono tę informację?

Grzegorz IgnaczewskiDominika Mulak6 lutego 2020, 13:11

7 lutego br. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencji zostaną udostępnione współpracującym bankom dodatkowe limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów preferencyjnych dla rolników.


Kolejne 150 mln na inwestycje i zakup ziemi

Tym razem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa postanowiła przeznaczyć na dopłaty do  oprocentowania kredytów inwestycyjnych dodatkowe 1,3 mln złotych, co ma pozwolić na wygenerowanie kampanii kredytowej o wartości 150 mln złotych (co z poprzednim limitem daje 275 mln zł).

O to, na jaki cel można ubiegać się o kredyty inwestycyjne z dopłatą do oprocentowania z ARiMR pisaliśmy TUTAJ!


Dodatkowe 250 mln dla poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych

Agencja postanowiła przeznaczyć również dodatkowe 5,4 mln złotych na dopłaty do oprocentowania kredytów klęskowych, co ma pozwolić na wygenerowanie akcji kredytowej w kwocie 250 mln złotych (co z poprzednim limitem daje 333 mln zł akcji kredytowej).

Przypominamy, że o taki kredyt mogą ubiegać się rolnicy, którzy chcą wznowić produkcję po wystąpieniu klęsk żywiołowych, tj. susza, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)