Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Silosy i wialnia na ryczałcie

07.09.2017

Drukuj

Silosy i wialnia na ryczałcie

Artykuł płatny

Czytelnik pyta: Posiadam gospodarstwo ok. 100 ha z bydłem mlecznym i jestem rolnikiem ryczałtowym. W 2014 roku rozpocząłem budowę garaży z wiatą na maszyny oraz magazynem zbożowym z wialnią. Budowę kontynuowałem przez kilka miesięcy po czym uległem wypadkowi i zaprzestałem inwestycji. Zdążyłem zakupić 2 silosy zbożowe i wialnię oraz wybudować obiekt w stanie surowym otwartym. Po powrocie do zdrowia w 2016 roku złożyłem wniosek ma „Modernizację D” i niedługo mam podpisać umowę z ARIMR. Jeszcze w tym roku chciałabym zakończyć budowę i przejść na VAT od 1 lipca. Czy mogę odzyskać VAT od już poniesionych nakładów?

Rolnik nie zakończył więc budowy garaży i wiaty, natomiast zakupił i zamontował silosy oraz wialnię – jako rolnik ryczałtowy. Możemy się domyślać, że silosy od 2014 roku wraz z wialnią służyły rolnikowi w gospodarstwie dla sprzedaży zwolnionej z VAT – uważa Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, nasz ekspert VAT...

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii