Silosy i wialnia na ryczałcie

Silosy i wialnia na ryczałcie

Czy można odzyskać VAT od budowy, prowadzonej na raty? Zobacz, co radzi nasz specjalista.

r e k l a m a

Czytelnik pyta: Posiadam gospodarstwo ok. 100 ha z bydłem mlecznym i jestem rolnikiem ryczałtowym. W 2014 roku rozpocząłem budowę garaży z wiatą na maszyny oraz magazynem zbożowym z wialnią. Budowę kontynuowałem przez kilka miesięcy po czym uległem wypadkowi i zaprzestałem inwestycji. Zdążyłem zakupić 2 silosy zbożowe i wialnię oraz wybudować obiekt w stanie surowym otwartym. Po powrocie do zdrowia w 2016 roku złożyłem wniosek ma „Modernizację D” i niedługo mam podpisać umowę z ARIMR. Jeszcze w tym roku chciałabym zakończyć budowę i przejść na VAT od 1 lipca. Czy mogę odzyskać VAT od już poniesionych nakładów?

Rolnik nie zakończył więc budowy garaży i wiaty, natomiast zakupił i zamontował silosy oraz wialnię – jako rolnik ryczałtowy. Możemy się domyślać, że silosy od 2014 roku wraz z wialnią służyły rolnikowi w gospodarstwie dla sprzedaży zwolnionej z VAT – uważa Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, nasz ekspert VAT...

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii