Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Spotkanie Morawiecki – Hogan nt. dopłat dla rolników w nowej WPR

Premier Mateusz Morawiecki jest w Brukseli, gdzie rozmawia nt. nowej perspektywy finansowej, także w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej. Swoją wizytę rozpoczął w niedzielny wieczór od spotkania z komisarzem ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Philem Hoganem.

Bartłomiej Czekała15 kwietnia 2019, 07:42
W poniedziałek szef rządu kontynuuje rozmowy m.in. z wiceprzewodniczacym KE Marošem Šefčovičem i komisarzem UE ds. budżetu i zasobów ludzkich Güntherem Oettingerem.

– Przed nami okres starań o jak najlepszy budżet w ramach tzw. nowych ram finansowych, czyli budżet Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Co 7 lat negocjuje się ten budżet i my będziemy zabiegać o to, żeby warunki tego budżetu były jak najlepsze dla Polski. Zaczynam od tego, że dziś spotykam się z Philem Hoganem, komisarzem odpowiedzialnym za rolnictwo, które jest jednym z kluczowych dla nas obszarów – mówił przed wylotem do Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Kilka tygodni temu premier spotkał się z Philem Hoganem w Jasionce k. Rzeszowa podczas Europejskiego Forum Rolniczego i wówczas odbyły się pierwsze rozmowy nt. nowego budżetu na rolnictwo.

ZOBACZ WYWIAD Z PHILEM HOGANEM NT. PIENIĘDZY NA ROLNICTWO PO 2020 ROKU!

Celem aktualnej wizyty premiera w Brukseli jest omówienie bieżącej agendy UE w zakresie dossier komisarzy, w szczególności stanu negocjacji wieloletniego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-27 oraz polityki energetyczno-klimatycznej UE.

– Jesteśmy na dobrej drodze, żeby ten budżet był jeszcze lepszy dla Polski, niż wcześniej zakładaliśmy – mówił szef rządu.

Podkreślił też, że główne elementy tego budżetu w zakresie rolnictwa będą zdecydowanie bardziej korzystne niż to, co Komisja Europejska zaproponowała państwom członkowskim 11 miesięcy temu.

Prezes Rady Ministrów zapowiedział też, że podczas wizyty w Brukseli weźmie udział w uroczystości podpisania ważnego porozumienia w obszarze energetyki. Fot. Filip Błażejowski, KPRM Fot. Filip Błażejowski, KPRM
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)