Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Stawka VAT na sprzedaż własnego drewna

20.10.2017

Drukuj

Stawka VAT na sprzedaż własnego drewna

Artykuł płatny

Odpowiedź: Problem sprzedaży drewna z gospodarstwa rolnego przez podatnika czynnego VAT dotyczy w istocie zastosowania właściwej klasyfikacji PKWiU i stawki VAT – uważa Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, nasz ekspert VAT.  Drewno z własnego lasu można sprzedawać – w ujęciu postaci technicznej – jako drewno w kłodach oraz jako drewno pocięte na krótsze odcinki, dostosowane do spalania np. w kominkach. Pomijamy tutaj sprzedaż drewna pociętego na deski, krawędziaki itp. materiał budowlany, bo to jest już produkt przetworzony, ze stawką 23%.

Drewno w kłodach na cele budowlane (np. drewno tartaczne, dłużyce itp.) ma kod PKWiU 02.20.12.0 oraz 02.20.11.0. i jako takie może być sprzedawane ze stawką 23%. Taka stawkę stosują też Lasy Państwowe. Pod symbolem PKWiU 02.20.14.0 znajduje się „Drewno opałowe”, dla którego stosuje się stawkę obniżoną 8%, przy czym ustawodawca nie uzależnił preferencyjnej 8% stawki podatku VAT, dla drewna opałowego od sposobu jego pakowania bądź sprzedaży luzem...

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii