Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Tylko tydzień na złożenie wniosku w ARiMR

Obrazek

Jeszcze tylko przez 7 dni rolnicy i producenci rolni mogą składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całym kraju wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2015 rok.

Bartłomiej Czekała8 czerwca 2015, 10:40

Jak informuje ARiMR, do 5 czerwca do biur powiatowych Agencji w całym kraju wpłynęło 1,1 mln wniosków o przyznanie płatności obszarowych, w tym 5,2 tys. zostało złożonych przez internet za pomocą aplikacji "e-wniosek". To oznacza, że w ostatnim tygodniu przyjmowania wniosków dokumenty w ARiMR powinno złożyć jeszcze ok. 250 tys. wnioskodawców. Jak pokazują agencyjne statystyki ok. 60% rolników składa swoje wnioski w ciągu ostatnich dwóch tygodni podstawowego terminu naboru. Kto się spóźni i nie zdąży złożyć wniosku do 15 czerwca będzie mógł to jeszcze zrobić do 10 lipca, ale wówczas należne dopłaty będą obniżane o 1% za każdy roboczy dzień zwłoki.

Decyzja o przedłużeniu terminu składania wniosków o 1 miesiąc (do 15. czerwca br. - przyp. red.) na szczeblu Komisji Europejskiej zapadła już na początku marca br. Polska zamierzała skorzystać z tej możliwości i poinformowała o tym rolników już marcu, jednak formalnie taką zmianę w przepisach musiał uchwalić Sejm. Nowelizacja o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego została przez posłów przyjęta 24 kwietnia, prezydent Bronisław Komorowski podpisał ją 13 maja, a obowiązuje ona od piątku 15 maja.

oprac. bcz na podstawie ARiMRPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)