VAT od ciągnika, a emerytura za pasem

VAT od ciągnika, a emerytura za pasem

Jestem vatowcem i podpisałem umowę na zakup ciągnika sierpniu 2017. Z końcem roku planuję przejście na emeryturę z KRUS. Czy mogę odliczyć VAT i nie będzie konieczności jego zwrotu, ponieważ nie minie nawet rok od zakupu ciągnika?

r e k l a m a

Jestem vatowcem i podpisałem umowę na zakup ciągnika sierpniu 2017. Z końcem roku planuję przejście na emeryturę z KRUS. Czy mogę odliczyć VAT i nie będzie konieczności jego zwrotu, ponieważ nie minie nawet rok od zakupu ciągnika? Gospodarstwo zostanie przepisane w całości łącznie z maszynami, budynkami i polem na syna, który będzie na VAT.

W przypadku przekazania całego gospodarstwa przez podatnika czynnego VAT mamy do czynienia z „zbyciem przedsiębiorstwa” w rozumieniu art. 6 ust. 1 Ustawy VAT, co nie podlega w ogóle przepisom...

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii