Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

VAT za maszyny na restrukturyzację

24.11.2017

Drukuj

VAT za maszyny na restrukturyzację

Artykuł dostępny

Wydatki na inwestycje finansowane z premii na restrukturyzację małych gospodarstw, uzyskanej w  ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, rozliczane są przez ARiMR w kwocie brutto, a więc łącznie z podatkiem VAT – odpowiada Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, nasz ekspert VAT.

r e k l a m aNatomiast, w celu uzyskania informacji i wyjaśnień dotyczących przepisów podatkowych, w tym rozliczeń i warunków zwrotu VAT, należy zwrócić się do właściwego naczelnika urzędu skarbowego.

Zobacz film

Zapraszamy na warsztaty VAT!Jedynym kryterium prawa do obniżenia podatku należnego VAT o podatek naliczony jest związek wydatku opodatkowanego ze sprzedażą opodatkowaną, co jest określone w art. 86.1.: „W zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego…”. Nie ma tu żadnego znaczenia, z jakich środków zakup został sfinansowany. Zatem, jeśli Młody Rolnik lub rolnik korzystający z premii na restrukturyzacje małych gospodarstw jest czynnym podatnikiem VAT, ma prawo do odliczenia VAT od zakupionych maszyn i urządzeń oraz od środków obrotowych zakupionych za premię i wykorzystywanych do produkcji rolnej w gospodarstwie.
Opr. pł
Fot. Łuczak

Zapraszamy na Warsztaty VAT. Są jeszcze ostatnie miejsca: Płońsk, Brzozie k. Brodnicy i Łomża.


Polecane dla Ciebie:

article icon

Książka obiektu budowlanego

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii