Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Jak złożyć wniosek o dopłaty przez Internet? Zobacz film!

Do końca terminu składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2018 rok pozostały tylko 3 tygodnie. Podpowiadamy jak uniknąć błędów przy wypełnianiu wniosku w aplikacji eWniosekPlus.

Grzegorz IgnaczewskiBartłomiej Czekała10 maja 2018, 10:12
Do ARiMR wpłynęło dotychczas 270,62 tys. elektronicznych wniosków. Powinno ich być jeszcze ponad 600 tys. dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili. Nasi redaktorzy: Grzegorz Ignaczewski i Bartłomiej Czekała podpowiadają na co trzeba zwrócić uwagę, by nie popełnić błędów podczas wypełniania wniosku w aplikacji eWniosekPlus.

Rolnik, który ma już konto w aplikacji eWniosekPlus może się zalogować wpisując otrzymane wcześniej z ARiMR dane. Jeśli rolnik nie ma jeszcze konta, może uzyskać kod dostępu do aplikacji przez podanie trzech danych weryfikacyjnych:
    •    numeru identyfikacyjnego (numer EP),
    •    8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego, który jest zgodny z numerem w ewidencji producentów,
    •    kwoty z ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR zrealizowanego w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku

Jeśli weryfikacja przebiegnie poprawnie, system automatycznie założy konto, a my będziemy mogli przystąpić do wypełniania naszego wniosku.

Wniosek można wypełniać w trybie uproszczonym lub w trybie pełnym.

Tryb uproszczony polega głównie na przeglądzie wypełnionego przez Agencję wniosku i  w przypadku gdy nie było żadnych zmian, jego zatwierdzenia. Zmiany Dopuszczalne są one jedynie wtedy, gdy są związane z płatnościami do zwierząt. Jeśli wystąpiła konieczność wprowadzenia innych zmian we wniosku, trzeba przejść do trybu pełnego.

Tryb pełny pozwala na edycję wszystkich elementów wniosku takich jak uprawy,  działki rolne oraz dane o działkach referencyjnych.

Wypełnienie wniosku w tym trybie zaczyna się od wyrysowania upraw na mapie interaktywnej, na której przypisujemy rodzaj płatności do każdej uprawy. Trzeba pamiętać, żeby zrobić to precyzyjnie, bo deklarowana powierzchnia ustalana jest na podstawie naszego zaznaczenia.

W przypadku popełnienia błędu, aplikacja sama nas o tym poinformuje oraz wskaże wszelkie braki. Przed wysłaniem koniecznie trzeba wszystko przejrzeć, przede wszystkim, czy dopłaty, do których kwalifikuje się nasze gospodarstwo zostały zaznaczone.

Krótki poradnik wypełniania e-wniosku odsyłamy do naszego filmu, w który może rozwieje Wasze wątpliwości.



Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)