Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Jak złożyć wniosek o dopłaty przez Internet? Zobacz film!

10.05.2018

Drukuj

Jak złożyć wniosek o dopłaty przez Internet? Zobacz film!

Artykuł dostępny

Do ARiMR wpłynęło dotychczas 270,62 tys. elektronicznych wniosków. Powinno ich być jeszcze ponad 600 tys. dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili. Nasi redaktorzy: Grzegorz Ignaczewski i Bartłomiej Czekała podpowiadają na co trzeba zwrócić uwagę, by nie popełnić błędów podczas wypełniania wniosku w aplikacji eWniosekPlus.

r e k l a m aRolnik, który ma już konto w aplikacji eWniosekPlus może się zalogować wpisując otrzymane wcześniej z ARiMR dane. Jeśli rolnik nie ma jeszcze konta, może uzyskać kod dostępu do aplikacji przez podanie trzech danych weryfikacyjnych:
    •    numeru identyfikacyjnego (numer EP),
    •    8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego, który jest zgodny z numerem w ewidencji producentów,
    •    kwoty z ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR zrealizowanego w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku

Jeśli weryfikacja przebiegnie poprawnie, system automatycznie założy konto, a my będziemy mogli przystąpić do wypełniania naszego wniosku.

Polecany artykuł

Dopłaty przez Internet. Zobacz jak działa aplikacja eWniosekPlus!Wniosek można wypełniać w trybie uproszczonym lub w trybie pełnym.

Tryb uproszczony polega głównie na przeglądzie wypełnionego przez Agencję wniosku i  w przypadku gdy nie było żadnych zmian, jego zatwierdzenia. Zmiany Dopuszczalne są one jedynie wtedy, gdy są związane z płatnościami do zwierząt. Jeśli wystąpiła konieczność wprowadzenia innych zmian we wniosku, trzeba przejść do trybu pełnego.

Tryb pełny pozwala na edycję wszystkich elementów wniosku takich jak uprawy,  działki rolne oraz dane o działkach referencyjnych.

Wypełnienie wniosku w tym trybie zaczyna się od wyrysowania upraw na mapie interaktywnej, na której przypisujemy rodzaj płatności do każdej uprawy. Trzeba pamiętać, żeby zrobić to precyzyjnie, bo deklarowana powierzchnia ustalana jest na podstawie naszego zaznaczenia.

W przypadku popełnienia błędu, aplikacja sama nas o tym poinformuje oraz wskaże wszelkie braki. Przed wysłaniem koniecznie trzeba wszystko przejrzeć, przede wszystkim, czy dopłaty, do których kwalifikuje się nasze gospodarstwo zostały zaznaczone.

Krótki poradnik wypełniania e-wniosku odsyłamy do naszego filmu, w który może rozwieje Wasze wątpliwości.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

Watch the video

Wniosek o dopłaty przez Internet nie taki straszny – przekonaj się sam!

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii