Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Wnioski o dopłaty na ostatniej prostej

Dobiega końca termin składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych za 2018 r. Kto jeszcze nie złożył wniosku ma na to tylko trzy dni!

Aneta Lewandowska12 czerwca 2018, 15:34
Chcesz dostać pełną wysokość dopłat? Musisz złożyć wniosek o ich przyznanie do 15 czerwca. Jeśli nie zdążysz, suma płatności będzie mniejsza o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Ostateczny termin na złożenie wniosków to 10 lipca. Po tym terminie ani zmiany we wnioskach, ani same wnioski nie będą rozpatrywane.

Tegoroczne wnioski można składać przez niemal wyłącznie przez internet, co dla jednych jest ułatwieniem, a dla innych zmorą. Aplikacja eWniosekPlus niektórym użytkownikom pozwoliła na szybkie, łatwe i przyjemne uzupełnienie dokumentacji, ale było sporo przypadków, gdzie rolnicy rwali włosy z głowy (tak zdarzało się także w naszej redakcji). 

Ci, którym udało się wypełnić formularz i wyrysować mapy mogą odetchnąć, ale kto jeszcze tego nie zrobił, ma trzy dni. Przy sprawnie działającej aplikacji to sporo czasu.

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa mogli natomiast złożyć oświadczenie w formie papierowej potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku względem poprzedniego. Z tej formy skorzystało ok. 431 tys. rolników. Jeśli nie zdążyli uporać się z tym do 14 marca, muszą wypełnić wniosek o przyznanie dopłat za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.
Od 15 marca do 12 czerwca rolnicy złożyli ponad 823 tys. wniosków przez internet. Najwięcej w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

al na podst. ARiMR


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)