Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Wnioski z PROW - ostatni dzwonek na uzupełnienia

Tylko do 14 lipca można uzupełniać wnioski z PROW pozostawione bez rozpatrzenia.

Grzegorz Ignaczewski24 maja 2021, 13:04
W kwietniowym numerze informowaliśmy Was o planowanej nowelizacji ustawy o PROW 2014–2020, która ma znieść dotychczasowe przepisy, pozwalające na wnoszenie uzupełnień do wniosków np. z „Modernizacji gospodarstw” w terminie 60 dni od zniesienia stanu epidemii. Po wejściu w życie planowanej nowelizacji, wnioski, które obecnie są pozostawione bez rozpatrzenia, będą mogły być uzupełnione jedynie w ciągu 60 dni od wejścia w życie ustawy. Wygląda na to, że kto w tym czasie wniosku nie uzupełni, może się z dofinansowaniem pożegnać. Nie ma więc co czekać na ostatnią chwilę – kto może, niech składa poprawki jak najszybciej, bo wspomniana nowelizacja ustawy została weszła w życie 15 maja.

Tak więc w myśl znowelizowanych przepisów Wnioskodawcy zobowiązani są do dostarczenia dowodów na przyznanie pomocy (a więc wymaganych uzupełnień) w terminie 60 dni od ich wejścia w życie, a zatem nie później niż do 14 lipca 2021 r.  

Kolejną konsekwencją wejścia w życie wspomnianych przepisów jest powrócenie do normalnego trybu rozpatrywania wniosków i wzywania do ich uzupełnień – Agencja nie będzie już pozostawiała wniosków bez rozpatrzenia, a tak jak przed pandemią, będzie wzywać do złożenia wyjaśnień wskazując konkretny termin na ich dostarczenie. gi


Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)