Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Wóz paszowy z nowej "modernizacji"

Obrazek

Już za kilka dni ARiMR rozpocznie nabór wniosków na nową modernizację gospodarstw rolnych. Jednak wokół możliwości ubiegania się o dofinansowania poszczególnych inwestycji nadal jest sporo niejasności.

Bartłomiej Czekała13 października 2015, 11:29

Z zapisów rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi wynika, że w ramach nowego naboru rolnicy mogą się ubiegać o współfinansowanie inwestycji związanych bezpośrednio z "budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażaniem, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, w tym ich wyposażaniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których jest prowadzona produkcja zwierzęca, w tym ich wyposażaniem, oraz kosztów ogólnych".

Jednak co można zaliczyć do takiego wyposażenia? Czy w przypadku, gdy inwestycja polega na budowie obory, do jej wyposażenia można zaliczyć zakup wozu paszowego? Okazuje się, że można. Zdaniem resortu rolnictwa koszt zakupu niezbędnego wyposażenia budynków inwentarskich, którym jest wóz paszowy, może stanowić element operacji realizowanej w ramach ww. instrumentu.

bcz, gi

Fot. JajorPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)