Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Wymiana dachu z azbestem – nie będzie dopłat dla rolników?

Obrazek

Czy dofinansowanie na wymianę dachu z eternitu jest zagrożone? Rolnicy alarmują, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uzależnia dopłaty od otrzymania pieniędzy z KPO.

Patrycja Bernat29 kwietnia 2023, 08:00
W 2022 roku jesienią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziła nabór wniosków z KPO na wymianę dachów z azbestu z budynków służących produkcji rolniczej. Po zrealizowaniu inwestycji wparcie miało zostać wypłacone i wynosiło 40 zł do m2 pokrycia. Maksymalna kwota, jaką można było uzyskać to 20 tysięcy złotych.

Rolnicy zaczęli już inwestycje, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma

50 tysięcy rolników zgłosiło się o dofinansowanie, teraz jednak nie wiedzą, czy je w ogóle otrzymają. Mamy już koniec kwietnia, a pieniędzy dalej nie ma. Część producentów rolnych już zaczęła inwestycje, licząc na otrzymanie wsparcia. Okazuje się jednak, że program może być zagrożony, na co wskazują zapisy w umowach przesłanych przez ARiMR do rolników.

Wypłaty na wymianę dachów zagrożone

Polska do tej pory nie otrzymała jeszcze środków z KPO. Warunkiem wypłaty jest między innymi podpisanie ustawy o Sądzie Najwyższym. Nie wiadomo, czy to w ogóle kiedyś nastąpi, a tym samym czy pieniądze trafią do rolników.

Według samorządu rolniczego niedopuszczalne jest uzależnianie wypłaty dofinansowania od środków z KPO. Wielu rolników nie podjęłoby się wymiany dachu, gdyby nie dofinansowanie.

na podstawie: tygodnik-rolniczy
fot. envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)