Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2018. Nie przegap terminu!

22.02.2018

Drukuj

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2018. Nie przegap terminu!

Artykuł dostępny

W tym miesiącu rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo zakupione między 1 sierpnia 2017 roku a 31 stycznia 2018 roku. Wnioski o zwrot akcyzy trzeba złożyć wraz z oryginałami faktur zakupu oleju napędowego, Data na fakturze lub fakturach zakupu musi być właśnie z tego okresu. To ważne, bo - jak informują urzędnicy – zdarza się, że rolnicy przynoszą w tej akcji przyjmowania wniosków wraz z wypełnionym formularzem fakturę z datą z pierwszych dni lutego. Taką fakturę będzie można rozliczyć dopiero w kolejnym naborze, czyli między 1 a 31 sierpnia 2018 roku.

r e k l a m aRolnik może liczyć na zwrot podatku akcyzowego w wysokości 1 zł do każdego zakupionego litra, ale do wysokości określonego limitu na 1 ha. Limit zwrotu akcyzy nie zmienił się w porównaniu z 2017 rokiem i wynosi 86 litrów na każdy hektar gruntów rolnych, co przy wspomnianej wcześniej złotówce zwrotu akcyzy za każdy litr paliwa daje maksymalnie 86 zł na 1 ha gruntów.

Pobierz formularz wniosku o zwrot akcyzy na paliwo rolnicze!

Korzystając z okazji przypominamy Państwu, że każdy prenumerator "top agrar Polska" może uzyskać rabaty na paliwo (ON, PB i LPG) w wysokości 8 gr/l na stacjach PKN ORLEN.

Aby skorzystać z tej oferty wystarczy zadzwonić pod numer 61 886 29 02.


bcz
fot. Sierszeńska

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rolniczy handel detaliczny – Sejm uchwalił ułatwienia

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii