Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2018. Nie przegap terminu!

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2018. Nie przegap terminu!

Tylko do końca lutego w urzędach miast i gmin w całym kraju rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa kupowanego na cele rolnicze. Sprawdź jakie faktury będą podstawą do zwrotu tych pieniędzy!

r e k l a m a

W tym miesiącu rolnicy mogą składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo zakupione między 1 sierpnia 2017 roku a 31 stycznia 2018 roku. Wnioski o zwrot akcyzy trzeba złożyć wraz z oryginałami faktur zakupu oleju napędowego, Data na fakturze lub fakturach zakupu musi być właśnie z tego okresu. To ważne, bo - jak informują urzędnicy – zdarza się, że rolnicy przynoszą w tej akcji przyjmowania wniosków wraz z wypełnionym formularzem fakturę z datą z pierwszych dni lutego. Taką fakturę będzie można rozliczyć dopiero w kolejnym naborze, czyli między 1 a 31 sierpnia 2018 roku.

Rolnik może liczyć na zwrot podatku akcyzowego w wysokości 1 zł do każdego zakupionego litra, ale do wysokości określonego limitu na 1 ha. Limit zwrotu akcyzy nie zmienił się w porównaniu z 2017 rokiem i wynosi 86 litrów na każdy hektar gruntów rolnych, co przy wspomnianej wcześniej złotówce zwrotu akcyzy za każdy litr paliwa daje maksymalnie 86 zł na 1 ha gruntów.

Pobierz formularz wniosku o zwrot akcyzy na paliwo rolnicze!

Korzystając z okazji przypominamy Państwu, że każdy prenumerator "top agrar Polska" może uzyskać rabaty na paliwo (ON, PB i LPG) w wysokości 8 gr/l na stacjach PKN ORLEN.

Aby skorzystać z tej oferty wystarczy zadzwonić pod numer 61 886 29 02.


bcz
fot. Sierszeńska

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii