Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze tylko do dziś!

31.08.2017

Drukuj

Wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze tylko do dziś!

Artykuł dostępny

Wnioski o zwrot akcyzy trzeba złożyć wraz z oryginałami faktur zakupu oleju napędowego, które muszą być datowane między 1 lutego 2017 a 31 lipca 2017 roku. Rolnicy mają czas na złożenie tych dokumentów za wspomniany okres do 31 sierpnia br. We wrześniu urzędnicy będą wydawać decyzje administracyjne, natomiast pieniądze należne z tytułu zwrotu akcyzy urzędy miast i gmin będą wypłacać gotówką lub przelewać na konta bankowe (w zależności od wyboru rolnika) w terminie od 1 do 31 października br.

r e k l a m aLimit zwrotu akcyzy wynosi 86 litrów na każdy hektar gruntów rolnych, co przy wspomnianej wcześniej złotówce zwrotu akcyzy za każdy litr paliwa daje maksymalnie 86 zł na 1 ha gruntów.

Przypomnijmy, że stawkę zwrotu podatku akcyzowego na 1 litr oleju napędowego na rok następny określa Rada Ministrów w drodze rozporządzenia. W 2016 r. wojewodowie złożyli zapotrzebowanie na dotację celową przeznaczona na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na łączna kwotę 891,7 mln zł. Powierzchnia użytków rolnych wynikająca ze złożonych zapotrzebowań, do której dokonany został zwrot akcyzy wynosi ok. 10 mln. ha.

Pobierz formularz wniosku o zwrot akcyzy na paliwo rolnicze!

Korzystając z okazji przypominamy Państwu, że każdy prenumerator "top agrar Polska" może uzyskać rabaty na paliwo (ON, PB i LPG) w wysokości 8 gr/l na stacjach PKN ORLEN.

Aby skorzystać z tej oferty wystarczy zadzwonić pod numer 61 886 29 02.


bcz
fot. Sierszeńska

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wszystkie wojny Ameryki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii