Wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze tylko do dziś!

Wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze tylko do dziś!

Tylko do jutra w urzędach miast i gmin można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Stawka zwrotu do 1 litra zakupionego paliwa wynosi 1 zł, czyli tak samo jak w 2016 roku.

r e k l a m a

Wnioski o zwrot akcyzy trzeba złożyć wraz z oryginałami faktur zakupu oleju napędowego, które muszą być datowane między 1 lutego 2017 a 31 lipca 2017 roku. Rolnicy mają czas na złożenie tych dokumentów za wspomniany okres do 31 sierpnia br. We wrześniu urzędnicy będą wydawać decyzje administracyjne, natomiast pieniądze należne z tytułu zwrotu akcyzy urzędy miast i gmin będą wypłacać gotówką lub przelewać na konta bankowe (w zależności od wyboru rolnika) w terminie od 1 do 31 października br.

Limit zwrotu akcyzy wynosi 86 litrów na każdy hektar gruntów rolnych, co przy wspomnianej wcześniej złotówce zwrotu akcyzy za każdy litr paliwa daje maksymalnie 86 zł na 1 ha gruntów.

Przypomnijmy, że stawkę zwrotu podatku akcyzowego na 1 litr oleju napędowego na rok następny określa Rada Ministrów w drodze rozporządzenia. W 2016 r. wojewodowie złożyli zapotrzebowanie na dotację celową przeznaczona na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na łączna kwotę 891,7 mln zł. Powierzchnia użytków rolnych wynikająca ze złożonych zapotrzebowań, do której dokonany został zwrot akcyzy wynosi ok. 10 mln. ha.

Pobierz formularz wniosku o zwrot akcyzy na paliwo rolnicze!

Korzystając z okazji przypominamy Państwu, że każdy prenumerator "top agrar Polska" może uzyskać rabaty na paliwo (ON, PB i LPG) w wysokości 8 gr/l na stacjach PKN ORLEN.

Aby skorzystać z tej oferty wystarczy zadzwonić pod numer 61 886 29 02.


bcz
fot. Sierszeńska

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii